Ідеї → Відновлення виплат надбавок та фінансування інших державних соціальних гарантій дітям війни

Четвер, 13:50, 12.05.11
Олег Ляшко
Ідею підтримують: 10
Дітей війни – тобто осіб, яким на час закінчення Другої світової війни було менше 18 років – сьогодні в Україні близько чотирьох мільйонів.

В листопаді 2004 року Верховною Радою був прийнятий закон, який надавав цій категорії громадян низку пільг. Зокрема – надбавку до пенсії, розмір якої був таким же як і надбавка до пенсії для учасників війни. Втім, з першого ж дня набрання чинності – тобто з 1.01.2006 р. - цей закон не діяв, оскільки в держбюджет не закладалися відповідні кошти.

Така ситуація із цим абсолютно бутафорським законом триває вже шостий рік поспіль - закон начебто і є, а грошей на його виконання в держави начебто нема, за ці роки півтора мільйони дітей війни по всій Україні звернулися з позовами до судів. Однак, якщо ж суд і виносить рішення на користь позивача - управління Пенсійного фонду попросту не має змоги їх виконувати, бо грошей на це нема…

На сьогоднішній день, за підрахунками спеціалістів, держава заборгувала дітям війни вже близько 35 мільярдів гривень.

Тому буквально учора я зареєстрував законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» щодо відновлення виплат надбавок та фінансування інших державних соціальних гарантій дітям війни». В першу чергу, моїм законом передбачено відновити виплати надбавок до пенсій дітям війни, прийнявши відповідні зміни до держбюджету.

Я переконаний, що гроші в держави на ці виплати є. Адже прем’єр-міністр Азаров ще у березні заявив, що план надходження доходів до держбюджету за перші два місяці поточного року перевиконано. До державної казни зібрано понад 50 мільярдів гривень, що у півтора рази більше, ніж за аналогічний період 2010 року.

Тому, я пропоную із понадпланових доходів виділити мільярд гривень на виконання державою своїх обіцянок, даних шість років тому.

Насамкінець я публічно вибачився перед усіма ветеранами, учасниками Другої світової, перед дітьми війни за свого колегу, депутата-регіонала Лук’янова, який обізвав усіх цих людей «ряженими» в ефірі одного з політичних ток-шоу.

Усі передсвяткові дні, й безпосередньо Дев’ятого травня – я особисто вітав ветеранів на Луганщині та Чернігівщині, бачив їхні очі, їхні спрацьовані руки, слухав їхні страшні спогади. Тому й заявляю: говорити подібні слова на адресу цих згорьованих і спрацьованих людей - великий гріх...

Коментарі

Такого безсоромного піару тут вже давно не було.
А чим люди, народжені в голодних 46-47 роках гірші? А в 53-му? Якщо допомагати - то або всім, або тим, хто потребує. Але аж ніяк не за вигаданим критерієм "народжені до 1 січня 1946-го". Чим народжені 1 січня 1946-го завиніли?
"Однак, якщо ж суд і виносить рішення на користь позивача - управління Пенсійного фонду попросту не має змоги їх виконувати, бо грошей на це нема…" - все пенсійний фонд виплачує, судиться правда, подекуди, аж до касаційної інстанції, але в кінці-кінців таки виплачує.
Анастасія Норд 04:13
Грошей ніколи нема...)))
А онукам війни платити слабо? Як ви тільки задовбали , цинічні та безсовістні піарщики!
Олег Валерьевич написал Вам несколько писем по развалу Черкасской областной организации Вовком и гайовичем . С приемной Вам не передают эти письма .Вовк блокирует к Вам доступ. Написал Вам и фейсбук и приложил файлом еще письмо. Доступ до Вас ограничиваеться. В рядах партии саботажники и провокаторы.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.