Блоги → Перегляд

Луганчани діляться досвідом, або як ухвалити генеральний план міста, допускаючи якнайменше помилок та розчарувань

Четвер, 11:53, 20.09.12

Рейтинг
0 0
Переглядів
2249

0
0

 

Цього тижня Східноукраїнський центр громадських ініціатив випустив у світ книгу, що покликана допомогти містянам захистити громадські інтереси при ухваленні генпланів міст. Перша частина видання написана в форматі навчального кейсу і базується на основі реальних подій з організації та проведення громадського обговорення генерального плану міста Луганськ.

Друга - має переважно методичний характер і містить витяги із законодавчих актів та зразки документів, які будуть корисні тим, хто прагне забезпечити повноцінну участь громадськості в ухваленні містобудівної документації.

Видання інтригує читача вже починаючи з заголовку. «Як міській громаді приручити Левіафана: організація та проведення громадського обговорення генерального плану міста» - так колектив авторів назвав цю книгу.  

Левіафан — біблійне морське чудовисько, з яким більшість людей знайомі із назви праці англійського філософі Томаса Гоббса.  Ідея «Левіафана» полягала у тому, що колись, у в давні часи, жилося людям погано і вони вирішили укласти суспільну угоду й заснувати державу. Створили вони його заради суспільних інтересів. Проте, зробивши це їм і так довелося віддати йому усе, але чудовисько запретендувало ще й на керування людьми, їхнє майно, життя і внутрішній світ.

«На жаль, сучасне місцеве самоврядування в Україні дуже подібне на Левіафана Томаса Гоббса. Ухвалення генерального плану – чудова можливість згадати. як самим містянам, так і депутатам та чиновникам про справжню суть місцевого самоврядуванння. Громадській інтереси в цьому процесі мають бути дотримані і цією книгою ми хочемо допомогти тим, хто прагне цього досягнути», - пояснює ідею книги один із її співавторів,  голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Нове видання буде цікаве для представників профільних громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, науковців, спеціалістів у сфері планування розвитку територій, журналістів і всіх тих, хто цікавиться участю громадськості в плануванні й розвитку територій.

Представники громадської організації планують презентувати нове видання у містах, де найближчим часом планується ухвалення генеральних планів. Це, зокрема, Бершадь Вінницької області (21 вересня); Котовськ (22 вересня) та Ізмаїл Одеської області (24 вересня); Херсон (25 вересня); Алушта АР Крим (26 вересня) та Суми.

Ознайомитися з книгою можна тут http://cityplan.in.ua/books.

***

Створення даного видання стало можливим завдяки фінансовій підтримці програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного Фонду «Відродження»

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі