Блоги → Перегляд

Хабарнику! А зі своєї матері теж дереш шкуру!?

Четвер, 10:45, 22.09.11

Рейтинг
4 0
Переглядів
2313

0
0

                                         ©   Віто Надашкевич

Хабарнику!

А зі своєї матері теж дереш шкуру!?

 

Певно не має в Україні жодної політичної сили, котра не включила б до своєї програми пункт: "Боротьба з корупцією". Найчастіше ця ціль належить до першочергових, також і в структурах виконавчої влади. Верховна Рада ж навіть прийняла цього року відповідний закон, котрий "посилює" згадану боротьбу. Однак корупція "не боїться" і "капітулювати" не збирається.

Хочу сказати, що право розглядає поняття корупції досить вузько – лише в контексті стосунків з чиновниками. Однак в народі значення слова значно ширше, думаю, цілком слушно. Корупція ототожнюється з хабарництвом в загальному, зловживанням службовим становищем з метою отримання власної вигоди. По суті запозичена дефініція раніше окреслювалося просто і ясно – гріх лихоімства. В цьому давньослов’янському слові закладена глибока суть: лихо мати, тобто заволодівати, наживати майно лихим шляхом, некорисним для інших людей і суспільства в цілому, шляхом ганебним.

Нажаль церква, котра віками опікувалася моральним станом суспільства, сьогодні неспроможна самотужки справлятися з проблемою. Держава ізолювалася від комплексного підходу до проблеми, забуваючи, що народ, нація, країна мають бути ідейно забезпеченими. Ідея, ідеал – то світло попереду, що вказує шлях і надає сил витримувати сьогодення.

Патологія лихоімства так сильно закоренилася в міжлюдських відносинах українців, що отруїла їх єство – внутрішній, моральний світ. Які сьогодні цінності? Найдорожча машина і гарем; і все загібрати, загрібати, загрібати… "Цивілізована дикість" – найгірший вид дикості…

Власне тому в боротьбі з корупцією безсилі міліція, прокуратура, СБУ, вузькопрофільні служби. Арештують одного паразита, а на його місце вже лізуть інші. Адже незлічена кількість людей сьогодні сприймає лихоімство, як належне, не чинить корупції жодного спротиву, скоріше підтримує її. Чи не один пересічний громадянин не тільки не осуджує брудного на руку, але й хоче опинитися на його місці, щоб по повній продовжувати "видоювання" співгромадян. Українці поділилися, як в Індії, на касти, щоправда лише на дві – тих хто бере і тих хто дає. Жах ситуації полягає в тому, що представники "нижчої касти" не беруть часто лише тому, що їм ніхто не дає, бо не знаходять можливості. Повсемісний принцип - " Дають – бери, а б’ють – тікай. "

Корупція настільки зіржавила наше суспільство, що незаражених нею ланок вже й не залишилося, не виключення й навчальні заклади, як вищі, так і школи. Нажаль в їх стінах діти та молодь навчається не лише доброму та вічному, але й тому як "давати на лапу", як обходити встановлені правила і добиватися свого незаконним шляхом, як брехати. Потім з цім багажем вони починають доросле життя, морально підготовленні брати та давати, а "тракторів" ( посередників при даванні хабарів), називати "ангелами-охоронцями українського народу", як це вирвалося з вуст одного з додзвонювачів на телепередачу Остапа Дроздова.

Але що там вже ті школи! Якщо ще в несвідомому житті, фактично в материнському лоні щупальця корупційного монстра обмацують новонародженого. І ці щупальця добре відчувають державну допомогу при народженні дитини, перший транш котрої складає 8000 грн. – ці гроші неодмінно слід видоїти з батьків. Частину лікарю, частину анестезіологу, мед сестрі, санітаркам, частину через аптеку з завищеними цінами. І тут є ще інша проблема: цілковитий брак любові до своїх ближніх. Адже чи той хабарник візьме гроші зі своєї матері, дружини, брата? З інших можна – бо вони чужі, вони не свої, попросту "дійні корови". Але вони ж такі українці, земляки, мешканці того ж міста, чи села, бодай просто люди і громадяни. Ото ж про яку національну свідомість, єдність народу можна говорити при такому трактуванні оточуючих!? 

"Про те, що ви учні мої, знати будуть завдяки любові поміж вами" - промовляє Господь зі сторінок Євангелії. Однак, річна вода омиває камені, а всередині вони залишаються сухими. Так і християнство віками "омивало" людей навчаючи їх любові, але до душі більшості так і не проникло. Люди служать Мамоні так само, як і в древній Месопотамії.

 

 

09.09.2011

©   Віто Надашкевич

 

 

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі