Блоги → Перегляд
Мітки Філософія

В лещатах між Сходом і Заходом

Вівторок, 17:00, 28.04.09

Рейтинг
2 1
Переглядів
1702

0
0

Одного разу в мене виникла думка - в чому ж різниця між східним і західним мисленням (в масштабах усієї Землі, а не України), яке мислення в кінцевому результаті переможе в Україні.

Я розділив схід і захід за побудовою владної піраміди:

У Західному світі особа виділяється в окрему одиницю, яка впливає на процеси в державі і від якої залежить подальший спільний розвиток народу. Із сукупності даних осіб складається основа піраміди, її фундамент. Подальше зростання піраміди у висоту відбувається за рахунок людей, які виділяються із загальної маси і проявляють уміння управління і поєднання окремих особ у групи.  Звичайно їх менше, тому вибудовується піраміда, на вершині якої управляючий орган держави (президент, Парламент, Канцлер...). Така піраміда стійка, і її міцність залежить від основи(народу). Якщо прибрати достатню кількість основи, то піраміда звичайно посипиться, але від зміни верхівки піраміда не дуже то і залежить.

У Східному світі особа - це гвинтик, дрібна деталь великодержавницького механізму, яку завжди можна замінити, хоч жменями. Тому в основі владної піраміди стоїть управляючий орган держави (Президент, Імператор, ЦК КПРС...). Для того щоб управляти народом, управляючим органом виділяються особи, які не стільки вміють управляти, як  лояльні до його влади, щоб не розхітували владну піраміду, яка внаслідок такої структури стоїть догори ногами. Владі доводиться створювати дуже великий державний апарат, для того щоб утримувати перевернуту піраміду у стійкому положені; знищувати незадоволених, хто пробує розхітати піраміду; захищатись від зовнішніх факторів, які приносять зміни і можуть знову ж таки порушити стійкість піраміди. В даному випадку скільки б не прибирав окремих особин, піраміді від цього легше, але якщо прибрати хоч якусь частину влади, вся піраміда обсипиться.

На даний момент в 1991 році Україна вийшла з під впливу держави, в якій переважало Східне бачення побудови владної піраміди і де дана піраміда розвалилась. Більшість людей зараз намагаються вибудувати владну піраміду в такому ж образі, як вона була (не тому що вони такі пагані і не патріоти, у закликах партії "Свобода" про сильну владу, сильного президента, я бачу таку ж проблему, як і в закликах до створення влади "Робочих і Селян", а тому що по іншому не вміють і не знають як) але при цьому вони бачать, що Західний тип побудови владної піраміди більш стійкий і міцніший. Внаслідок цього у нас поки що не вибудовується ніякої владної піраміди.

От мені й цікаво, чого в Українській душі більше, бажання сильної руки, яка буде нести на собі усю відповідальність за події в державі чи бажання самостійно вирішувати проблеми і відповідно нести за свої рішення відповідальність.

Коментарі

Думаю, що примара "сильної руки", на яку хочеться перекласти всю відповідальність ще довго буде сильною спокусою для українців.
я вважаю потрібен лідер держави на якого всі покладуться, він буде відповідати за все що в країні
+1

особливо за запльовані вулиці, бруд в туалетах, сміття у під'їздах. Про яку Європейськість можна говорити, якщо ми очікуємо "царя-батюшку", на якого можна буде перекласти відповідальність за країну.
Взагалі згоден, але приклад зі Свободой невдалий.
Для тих, хто не читав Донцова західний світ здається прикладом для наслідування, але це не так.
Нова піраміда не складається з двох причин:
- перша - рабський менталітет більшості населення країни, звідси - відсутність навіть бажання щось активно змінювати.
- друга - владна верхівка, яка складається з представників старої еліти, яка мислить та діє так само, як це повелося в совєтський час.
+1

"мислить та діє так само, як це повелося в совєтський час" не тільки еліта, а й народ. (Я ще й дотримуюсь думки, що у нас еліти немає і буде вона формуватись уже із теперішньої молоді, а ті хто вважає зараз себе елітою в основному особи про яких можна сказати: "Із грязи да в Князи".)
Щодо "Свободи" - мені цікаво подискутувати, тому що загальні положення цієї партії мені імпонують, але коли бачу виступи представників партії на телеканалах, бажання голосувати за них пропадає.
У чому мій приклад щодо "Свободи" невдалий.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі