Блоги → Перегляд
Мітки Українаполітикациркклоуниклоунскоморохи95 кварталКвартал 95КварталкварталівціВолодимир ЗеленськийЗеленськийКВНКВКСказочна РусьправдорубСлуга народуВасиль ГолобородькоГолобородькоІнтерДмитро ФірташФірташСергій ЛьовочкінЛьовочкінВіктор ЯнуковичЯнуковичВіктор ЮщенкоЮщенкоЮлія ТимошенкоТимошенкоЛеонід КучмаКучмаЄвромайдан1+1Ігор КоломойськийКоломойськийОлександр РоднянськийРоднянськийБорис ФуксманФуксманВадим РабіновичРабіновичЄвреїєвреїжидиВіктор МедведчукМедведчукОксана МарченкоМарченкоІгор СуркісСуркісСуркісиОлександр ШевченкоВіталій КличкоКличкоОлег ТягнибокТягнибокАрсеній ЯценюкЯценюкОлександр ТурчиновТурчиновКорбанКернесГеннадій КернесМикола АзаровАзаровПартія регіоніврегіоналиВолодимир ПутінПутінПутинРосіяМоскваКремльЛіга сміхуОлександр МасляковМасляковПетро ПорошенкоПорошенкоПриватбанкДизель ШоуДизельICTVНовий каналСТБВіктор ПінчукПінчукФонд Віктора ПінчукаStarLightMediaБойкот російського кіноЄгор КрутоголовКрутоголовВечірній КиївСватиАнтизомбіОлександр БережокБережокМихайло ШинкаренкоЄвген ГашенкоГашенкоЄвген СморигінСморигінСТС МедіаСТСПаломницяОлександр УсикУсикВ'ячеслав УзєлковУзєлковМамахохоталаВар'ятиНЛОСКМРінат АхметовАхметовРоман ГрищукГрищукВар'яти-шоуСергій ПритулаПритулаСвятослав ВакарчукВакарчукГолосФайна ЮкрайнаАндрій МолочнийМолочнийComedy Club UAукраїнофобствоукраїнофобиАнтон ЛірникЛірникComedy ClubДонбасАТООлександр ПеданПеданВадим МичковськийДядя ЖораГарік БірчаВіталькаNetflixСтудія Квартал-95Євген КошовийКошовийВалерій ЖидковЖидковОлександр ПікаловПікаловЕлекторатнароделекторат

«Українська політика і цирк: клоуни формують громадську думку електорату»

Субота, 13:09, 15.01.22

Рейтинг
39 0
Переглядів
712

0
0

«Українська політика і цирк: клоуни формують громадську думку електорату»

Напевно ні для кого не буде дивиною почути, що в Україні значний вплив на громадську політичну думку мають саме клоуни. Якби це не звучало образливо, але останні 15 років в Україні політичну громадську думку створює цирк і його скоморохи. Тому нині українці мають чинного президента екс-гумориста, або по старому - клоуна (людина, яка намагається розсмішити людей). І імя цього президента – Володимир Зеленський. Його дітище – «95 квартал», ще із середини нульових років набув великої популярності в Україні. Остаточно відколовшись від московського КВН та зробивши власну гумористичну карєру в Україні, «95 квартал» захопив на довгі роки український гумористичний олімп. Українцям «95 квартал» полюбився за свої гострі жарти на політичну тематику. І взагалі політичні жарти стали головним ключовим фактором їхньої популярності. Народу подобалося, коли кварталівці гостро висміювали недоліки українських політиків. З початком десятих років, кварталівці почали створювати свої окремі шоу, пародії та мульти про політиків (наприклад «Сказочна Русь»). В цих своїх творіннях (особливо в мультиках) вони подавали себе як «позаекранного правдоруба». Вони вказували натяками та філософськими фразами на так званий правильний шлях до якого мають йти українці. І багато хто погоджувався з їхньою позицією. Піком політичної творчості «95 кварталу» став серіал «Слуга народу» (подивилося більше 20 мільйонів українців), де головну роль вчителя історії (Василя Голобородька), який згодом став президентом та який наводив справедливість, порядок і добробут в країні, зіграв лідер «Кварталу» - Володимир Зеленський. Даний серіал став репетицією майбутнього президентства Зеленського. І в результаті, весною 2019-го, більшість українців повірили у гумориста-правдоруба та головного критика всієї української політичної системи, з надією на позитивні зміни в країні, і що він як у серіалі подолає корупцію, свавілля та приведе Україну до економічного процвітання.

Так звана політично-гумористична діяльність «95 кварталу» починалася уже в далекому 2005 році на телеканалі «Інтер», який був власністю Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна. Фірташ у 2010 році брав участь у фінансуванні президентської кампанії Віктора Януковича. Фірташ не заперечував свою підтримку Януковича на виборах. Тому «95 квартал» відкрито і не боячись переслідувань, висміював тодішнього президента Віктора Ющенка та весь український парламент та уряд. У 2011 році сам Фірташ заявив, що Віктор Ющенко планував хороші реформи, але на його думку втілити їх у життя йому завадила Юлія Тимошенко. А Сергій Льовочкін був першим помічником президента Леоніда Кучми. З 2007 по 2010 рік був членом проросійської «Партії регіонів». З 2010 по осінь 2013 року (по Євромайдан) був головою Адміністрації Президента України Віктора Януковича. В січні-лютому 2014 року, був радником того ж Януковича. Нині член проросійської опозиційної платформи «За життя». Виходячи з позиції власників телеканалу «Інтер» на якому транслювали випуски «95 кварталу», то у період президентства Віктора Ющенка та прем’єрства Юлії Тимошенко, гумористи відкрито висміювали недолугість тодішньої та чинної політичної влади України, де більшість становив пропрезидентський елемент та конкуренти регіоналів. В 2012 році «95 квартал» переїжджає на телеканал «1+1». Однією із причин, чому «Квартал» переїхав, було те, що у 2012 році відбулися зміни в політичному балансі. Опозиція стосовно чинного президента Януковича, починала домінувати у парламенті. Назрівали нові зміни політичного керівництва, де команді Януковича нічого не світило. Донецькі почали програвати Дніпропетровським.

Телеканал «1+1» у той час (2012 рік) належав Ігорю Коломойському, але засновниками телеканалу  у 1995 році були Олександр Роднянський (двоюрідний брат Бориса Фуксмана, сам єврейського походження), Вадим Рабінович (українсько-ізраїльський бізнесмен, єврей) та Борис Фуксман (президент Єврейської Конфедерації України). У своїх інтерв'ю українським ЗМІ Рабінович згодом стверджував, що від самого початку холдинг «1+1» було засновано Рабіновичем та Фуксманом й саме вони були співвласниками каналу, однак згодом Рабінович/Фуксман продали 50 % акцій компанії американської корпорації «СМЕ», а ще згодом Фуксман та Роднянський нібито «кинули Рабіновича, забравши його 25 % акцій». З часу заснування телекомпанія «Студія 1+1» належала трьом власникам: 20 % — голові ради директорів каналу Олександру Роднянському, 30 % — американській медіакорпорації «Central European Media Enterprises Ltd» («CME», засновник і головний акціонер Рональд Лаудер), 50 % — компанії «Інтер-медіа», що у свою чергу належала німецькій компанії «Innova-Film», яку до останнього часу контролював Борис Фуксман. У 2005—2008 роках «CME» поступово викупила в партнерів ще 70 % акцій і довела свою долю до 100 %. Протягом 2009—2010 року «СМЕ» продала телеканал своєму міноритарному акціонеру Ігорю Коломойському (український єврей, належить до «дніпропетровських»). Остаточно угода з продажу завершилася у квітні 2010 року. Починаючи з квітня 2010 року 100 % акцій телекомпанії належить «1+1 медіа», якою повністю володіє Ігор Коломойський. У 2020—2021 роках стало відомо з декларації (за 2019 рік) кума Володимира Путіна та народного депутата ВРУ, голови політради проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука, що його дружина Оксана Марченко (яка з чоловіком потрапила під санкції), володіла компанією «Bolvik Ventures LTD» і має у власності 8,22 % акцій телеканалу «1+1». Компанія раніше належала Ігорю Суркісу (власник футбольного клубу «Динамо Київ») і є одним із власників каналів «1+1» та «2+2» (24,51 %). У 2019 році під час парламентських та президентських виборів в Україні, канал підтримав Володимира Зеленського та Олександра Шевченка, у той же час активно критикуючи чинного президента Петра Порошенка.

Виходячи з вище сказаного, телеканалом «1+1» весь час володіли українські євреї. І телеканал нині має зв’язок з теперішньою українською проросійською опозицією через часткову власницю Оксану Марченко, яка є дружиною нині головного опозиціонера України – Віктора Медведчука. Та й сам Ігор Коломойський, коли «95 квартал» перейшов на його канал, мав тісні стосунки з тодішньою опозицією в обличчі Віталія Кличка, Олега Тягнибока та Арсенія Яценюка. Тому кварталівці відкрито висміювали уряд Януковича. Ще у 2004—2005 роках, Коломойський фінансово підтримував Помаранчеву революцію і Віктора Ющенка. За його словами, він витратив 5 млн доларів, гроші проводилися через підконтрольні йому канали. Під час інтерв'ю Найєму та Лещенкові, заявив, що ніколи не підтримував «Партію регіонів» та комуністів, а за своїми поглядами більше соціаліст-демократ. Після революції підтримував Ющенка. 2 березня 2014 року, в.о. президента України Олександр Турчинов, призначив Ігоря Коломойського головою Дніпропетровської обласної держадміністрації. За словами Коломойського він сам запропонував призначити себе на цю посаду. Коломойському належала пропозиція будівництва укріпленої стіни вздовж кордону з Росією на території Донецької, Луганської та Харківської областей, що отримала назву «Лінія Коломойського». 8 червня 2014 року Коломойський запропонував конфісковувати майно та заводи прихильників сепаратизму. 28 серпня заступник голови Дніпропетровської ОДА Корбан (також український єврей) заявив, що Коломойський візьме під «кураторство» Запорізьку область, а також прилеглі райони Донеччини, оскільки російське вторгнення загрожує їм в першу чергу. 14 квітня 2014 року з ініціативи і фінансової підтримки Коломойського, почали формуватися загони добровольців «Дніпро», а згодом допоміг у створенні батальйону «Донбас». 22 лютого 2014 року заявив, що на Дніпропетровщині сепаратизм не пройде. Відкриття Кернесом «Українського фронту» він назвав непорозумінням й закликав політиків тверезо дивитися на ситуацію й формувати свою позицію «враховуючи Конституцію України». 3 березня 2014 року під час зустрічі з активістами Дніпропетровської області назвав Путіна та Януковича — двома шизофреніками.

Тому будучи на телеканалі Коломойського, «95 квартал» з 2012 року відкрито висміював уже чинну владу Януковича. Їхні пародії та політичний мультик «Сказочна Русь» висміювали дегенератизм Януковича і тодішнього прем’єр-міністра Миколи Азарова, подаючи їх «далекими». Опозицію вони висміювали мяко та з певною симпатією. Завданням «95 кварталу» було дискредитувати уряд Януковича та подати його з поганої сторони. Кварталівці були дніпропетровськими (самі з Кривого Рогу) як і Коломойський, а Зеленський ще й мав з ним спільне національне походження (єврейське). В той час кварталівці дійшли до свого піку популярності в Україні, а з приходом до влади Порошенка, вони відкрили безліч нових проектів. Одним із головних стала – «Ліга сміху», яка мала в Україні остаточно замінити московський «КВН» та зайняти його місце (у 2014 році «КВН» був закритий в Україні). І це Зеленському вдалося, практично всі регіональні ліги «КВН» були поглиненими «Лігою сміху». Так Зеленський по суті помстився Олександру Маслякову з яким мав колись конфлікт (по одній із версій «95 квартал» пішов із КВН (Вища ліга) через конфлікт з керівництвом). Перші роки президентства Порошенка, кварталівці, ще відносно мяко його критикували, але з початком конфлікту стосовно націоналізації «Приватбанку» Коломойського, жарти раптово стали доволі гострими. Проте українцям це подобалося, як і в часи Ющенка, як і в часи Януковича, коли «Квартал» висміював недолугість української влади. Роки президентства Порошенка, це були останні пікові роки «Кварталу», коли їхня популярність була високою. Їх цінували за вміння чудово висміяти проколи Порошенка у політиці, як і його уряду. Зеленський себе подавав на сцені як такого яскравого та з почуттям гумору правдоруба. І цей правдоруб став для багатьох українців прикладом. А його серіал «Слуга народу», показав, як він на місці Порошенка змінив би країну у кращий бік. Проте одне діло писати вигадану історію про вигаданий добробут країни, а інше в реальності це робити. Але українці весною 19-го повірили, що чесний, справедливий та розумний на сцені Зеленський приведе Україну до розквіту. Хоча він був проектом Коломойського і Порошенка, які хотіли перестрахуватися від перемоги проросійської опозиції. В Порошенка за роки війни, економічної кризи, масового виїзду українців на заробітки, ніхто не вірив. Тому був розіграний весь цей спектакль Порошенка і Зеленського. І не дарма, після першого туру президентських виборів Порошенко заявляв, що плани Кремля не збулися, коли він і Зеленський вийшли у другий тур («Великий обман десятиліття або Зеленський технічний кандидат Порошенка» - https://politiko.ua/blogpost153845 та «Вистава Порошенка і Коломойського під назвою – Зеленський» - https://politiko.ua/blogpost154797 ).

До весни 2019-го «Квартал» очолював гумористичний олімп в Україні. Проте з відходом Зеленського в президенти, кварталівці почали втрачати популярність. Коли літом того ж 2019-го провели парламентські вибори, і партія Зеленського – «Слуга народу» здобула перемогу, «Квартал» остаточно почав втрачати свої позиції. Кварталівці усе менше починали жартувати про політику. Уже вони не могли відкрито висміювати президента та пропрезидентську партію, яка стала більшістю у парламенті. І також вони не могли висміювати уряд Зеленського. Єдине, що вони з політики висміювали, то лише опонентів свого друга (Зеленського). «95 квартал» відверто став нудним. Друзі Зеленського не хотіли висміювати його діяльність та його уряду і партії («Слуга народу»). Саме це стало вагомою причиною падіння їхньої популярності. Більшість їхніх номерів на сцені стали аполітичними. Другою причиною стала сама діяльність Зеленського на посту президента, яка не виправдала його передвиборчих обіцянок. Той справедливий і розумний образ президента у серіалі «Слуга народу», який зіграв Зеленський, був далеким від реальності. За 2,5 роки президентства Зеленського, ситуація в країні не змінилася. Все як було при Порошенку: економічна криза, війна на Донбасі, масовий виїзд українців на заробітки, так все і залишилося. Тому більшість українців перестали дивитися «Квартал», де Зеленський і компанія були такими собі правдорубами, які гостро висміювали недоліки влади, і вказували їм на правильний шлях. А вийшло так, що той Зеленський і деякі особи із студії «Кварталу», кращими за тих кого висміювали не стали. Тому із середини 2019-го, гумористичний олімп в Україні почало захоплювати «Дизель-шоу».

Останні роки, «Дизель Шоу» і «95 квартал» ведуть запеклу боротьбу за перевагу серед аудиторії у новорічну ніч та на протязі року. Вийшло так, що з 31 грудня 2020 на 1 січня 2021 року, вперше новорічне шоу «Дизель Шоу» подивилося більше українців, аніж «Квартал». Але з 31 грудня 2021 на 1 січня 2022 більше людей дивилося «95 квартал». Причиною цього стало те, що телеканал «ICTV», після 23:00 в ефір пускав рекламу, саме це і змусило більшість перемикатися. На протязі всього року «Дизель Шоу» переважав «Квартал». Багато українців перестали дивитись кварталівців, бо «Квартал уже не той». Тому естафету перехопив «Дизель». І нині вони почали частіше висміювати чинну владу, хоча вони зазначають, що вони аполітичне шоу. А насправді – політичне. Всі свої випуски «Дизель» завжди показував на телеканалі «ICTV», який належить Віктору Пінчуку. Віктор Пінчук – українсько-єврейський підприємець (походить з єврейського субетносу - ашкеназі), політик, мільярдер та меценат, зять другого президента України Леоніда Кучми. Належить до Дніпропетровського клану (у який також входять Юлія Тимошенко, Олександр Турчинов, Ігор Коломойський та інколи відносять головного українофоба Віктора Медведчука). Засновник інвестиційно-консалтингової компанії «EastOne» та благочинної організації «Фонд Віктора Пінчука». Власник медіагрупи «StarLightMedia» (у який входять такі відомі телеканали як «ICTV», «СТБ», «Новий канал»). Один із найбагатших олігархів України. Сам телеканал «ICTV» до 2014 року був значно наповненим російським контентом. З 2014 року телеканал «ICTV» критикують через трансляцію на ньому російських серіалів. За результатами моніторингів активістів кампанії «Бойкот російського кіно», у вересні 2014-го на телеканалі демонстрували 7 год 40 хв російського контенту на добу. Водночас, за даними активістів, у тому ж 2014 році на «ICTV» показували чи не найбільше серіалів про російських силовиків. Крім того, активісти оприлюднили дані, відповідно до яких на кінець вересня 2014 року на телеканалі «ICTV» частка російськомовного контенту складала близько 45 % (За іншими даними — 43 %).

Хоча Віктор Пінчук в 2014-му році офіційно зайняв проукраїнську позицію, але проросійський слід залишається донині. А саме російськомовні серіали та програми. І навіть створення політично-пропагандистських програм, де засуджують все російське (наприклад як «Антизомбі»), ще не свідчить про патріотичне налаштування Віктора Пінчука. Якщо говорити про «Дизель», то їхній лідер Єгор Крутоголов мав звязки із «Кварталом». З 2008 по 2010 рік, Крутоголов був одним із акторів «Кварталу», також він брав участь і в інших телепроектах кварталівської студії як «Бійцівський клуб» і «Вечірній Київ», був епізодичним актором у фільмах «Свати», «Байки Мітяя», «Ржевський проти Наполеона». Також слід відмітити ще одного лідера – Олександра Бережка. У 2008 році Олександр Бережок прийняв рішення повернутися з Росії в Україну, до Києва. Спочатку він приєднався до команди «Кварталу» як автор та сценарист. Разом з Єгором Крутоголовим, Михайлом Шинкаренком, Євгеном Гашенком (ще один із лідерів «Дизеля») писали жарти, номери для «Вечірнього кварталу», знімався в їхніх проектах, а також в рекламних роликах. Також не омину увагою Євгена Сморигіна, він же білорус (як він часто любить це зазначати). Сморигін є кумом Оксани Марченко та її чоловіка Віктора Медведчука (головний українофоб). Останнім часом «Дизель» прославився антивакцинаторською політикою у номерах.

У січні 2021 року стало відомо, що продукція «Дизель Шоу» продана для трансляції на російському телеканалі «Че», що входить у холдинг «СТС Медіа». При цьому рішенням Ради національної безпеки і оборони України, у травні 2020 року «СТС Медіа» було включено до санкційного списку російських медійних компаній, що становлять інформаційну небезпеку для України та беруть участь в антиукраїнській пропаганді уряду Росії. Зокрема, санкції передбачають обмеження прав користування майном, обмеження торговельних операцій, перешкоджання виведенню капіталу за межі України, зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань. У телевізійному анонсі програми не було вказано її українське походження. Натомість, вона позначена як «міжнародний комедійний хіт». Згодом керівник «Дизель Шоу» Єгор Крутоголов заявив, що шоу було продане до Росії його правовласником — телеканалом «ICTV». «Дизель» також засуджують за переважаючу російську мову в ефірах. Але тут нічому дивуватися, якщо згадати на якому каналі це здійснюється, і хто його власник. Плюс до того один із акторів «Дизеля», а саме Євген Сморигін, є кумом головних українофобів в Україні – Віктора Медведчука та Оксани Марченко, які в свою чергу є кумами Володимира Путіна. Та й сама Оксана Марченко відома як телеведуча шоу «Україна має талант» та «Ікс-Фактор», що виходили на тому ж «СТБ» Віктора Пінчука. А в 2021 році вона знялася у серіалі «Паломниця» - російський пропагандистський серіал, де возвеличується РПЦ. У цьому серіалі також знялися такі відомі «українські» боксери як Олександр Усик та В’ячеслав Узєлков і звісно вище згаданий клоун Сморигін.

З вище написаного виходить така ситуація, що «Дизель» намагається нині топити «Квартал», весь час змагаючись із ними за першість на телебаченні. І «Дизель» є шоу проросійської опозиції в Україні, враховуючи зв’язки із Віктором Медведчуком. Але це їм не заважає ставати популярнішими. Крім «Кварталу» і «Дизеля», в Україні є ще популярні гумористичні шоу як «Мамахохотала» і «Варяти», але вони явно поступаються двом попереднім («Дизель» і «Квартал»). Шоу «Мамахохотала» виходить на телеканалі «НЛО», що належить компанії «СКМ», власником якої є Рінат Ахметов. З 2012 по 2017 рік студія випускала контент російською мовою, але з 2017 року студія повністю перейшла на українську мову. Керівник студії Роман Грищук, у 2019 році став народним депутатом від партії «Слуга народу». Прославився тим, що у травні 2020-го став одним з ініціаторів законопроекту від «Слуги народу», який фактично офіційно дозволяє непрямий підкуп виборців в умовах пандемії коронавірусу. Тобто Грищук має прямий зв’язок із теперішньою владою. Та й «Мамахохотала» особливо не висміювала і не висміює теперішніх політиків. Вони більш схожі до того міфічного аполітичного гумористичного шоу. Але в будь-якому варіанті без політики тут не обійшлося. «Варяти-шоу» (з галицького діалекту «шоу божевільних»)  - єдине україномовне гумористичне шоу. Виходить на телеканалі «Новий канал», який входить до медіахолдингу «StarLightMedia», що належить українському олігарху Віктору Пінчуку (як і телеканали «ICTV» та «СТБ»). З 2014 року «Новий канал» критикували через трансляцію на ньому російських серіалів (в середньому 7 годин на добу).

Лідер варят Сергій Притула у 2019 році став членом партії «Голос» (лідером був відомий співак Святослав Вакарчук), від якої балотувався до ВРУ та на пост мера Києва у 2020-му. 7 червня 2021 року заявив про свій вихід з партії. Прославився Притула завдяки скетч-шоу «Файна Юкрайна», яка виходила на тому ж «Новому каналі» у 2008-2010 роках. Притула знімав це шоу з Андрієм Молочним (теж прославився завдяки цьому шоу). Під час своїх регулярних виступів в етері «Comedy Club UA», Молочний неодноразово дозволяв собі недвозначні негативні жарти про Україну та українську мову. Зокрема один зі своїх виступів він вирішив присвятити українцям за кордоном. За його розповіддю українці постають «недолугими та цинічними», як правило як «гастарбайтери» або «емігранти». Під час свого чергового виступу він вирішив поглумитися з української мови, назвавши її «нерозвиненою». Окрім цього Андрій Молочний додав, що «українська мова природно звучить в сільськогосподарському середовищі і, що її використання при дублюванні фільмів, або у наукових проектах недоцільне, і вона «подразнює слух». Голова незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов порівняв Молочного з Голохвастовим і назвав його невігласом. Після початку російсько-української війни Молочний переїхав жити до Росії. Разом із Антоном Лірником (який багаторазово як член журі брав участь у «Лізі сміху» Зеленського) продовжує виступати в Росії на корпоративах і у зйомках місцевого «Comedy Club». У листопаді 2019 року, Молочний на своїй сторінці в «Інстаграм», розмістив допис, у якому написав: «Адже ще п'ять років тому я навіть й подумати не міг, що Києвом натовпами ходитимуть фашисти. Я навіть уявити собі не міг, що будуть осквернятися пам'ятники героям Великої Вітчизняної Війни. Що будуть зносити пам'ятники Жукову та Ватутіну».

У шоу «Файна Юкрайна» Молочний своїми образами українців теж подавав «недолугими та цинічними», як правило «гастарбайтерами», і які розмовляють «сільською мовою». Сергій Притула на відмінну від Андрія Молочного, від початку російсько-української війни — активний волонтер, збирає матеріальну допомогу й доставляє її українським військовим. Разом із телеведучим Геннадієм Попенком не раз відвідував з цією метою прифронтові зони. На грошові пожертви Притула купував для військових потреб автомобілі, ліки, безпілотники, прилади нічного бачення та іншу військову оптику. Частину грошей, зароблених виступами, артист теж витрачав на допомогу армії. В Тернополі Притула утримує реабілітаційний центр для постраждалих від війни. Станом на початок 2020 року Сергій Притула передав на потреби армії близько 40 млн грн — як власні кошти, так і пожертви. Крім того, в Тернополі він опікується реабілітаційним центром для ветеранів війни. За волонтерську діяльність нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (2019) і недержавним орденом «Народний Герой України» (2016). Проте його особисте життя свідчить про звязок із проросійською опозицією в Україні. Влітку 2015 року Сергій Притула одружився з Катериною Сопельник із Донецька. Сестра Катерини - Світлана Вікторівна Сопельник, є дружиною олігарха-екс-регіонала (проросійська «Партія регіонів») Віталія Хомутинніка. Також Сергій Притула неодноразово брав участь в політичних ток-шоу, зокрема таких як «Люди. Hard Talk» на проросійському телеканалі «112.ua» (у 2015 році) та «Право на владу» на телеканалі «1+1» (2019—2020). Сергій Притула, Андрій Молочний, Антон Лірник, Олександр Педан, Гарік Бірча (він же «Віталька»), Вадим Мичковський (він же «Дядя Жора») були членами шоу «Comedy Club Ukraine» («Комеді клаб Україна»), яке проіснувало з 2006 по 2008 рік і було аналогом російської версії. Згодом практично всі з них, крім Андрія Молочного брали участь в шоу «Ліга сміху».

P.S.

Останні 15 років клоуни в Україні відіграють важливу роль у формуванні громадської думки електорату. Яскравим прикладом цього є теперішній президент України. Складно повірити, що той вчорашній КВНщик, який почав зі своєю командою окрему гумористичну кар’єру надцять років назад, жартуючи на сцені із президентів, сам став президентом. Я будучи, ще дитиною, памятаю як Зеленський жартував над Ющенком, Тимошенко, Януковичем та всіма іншими. І якби мені тоді хтось сказав, що це майбутній президент, я зі складністю в це повірив би. Я памятаю як любили «Квартал» за їхні гострі жарти над політиками. Як всі їх дивилися, а дехто з нетерпінням чекав нових випусків. Ще не встиг завершитися якийсь політичний ляп, як «Квартал» тут як тут, і уже пародія в «YouTube» набирає сотні тисяч переглядів. Так це слід визнати, що кварталівці вміли жартувати і краще них в Україні ніхто цього не робив. З часом, уже в роки президентства Януковича, «Квартал» вийшов на новий рівень розвитку. Своїми програмами, пародіями, політичними мультиками, кварталівці подавали себе як «позаекранних правдорубів», які ще й почали вказувати на істинний шлях. Пік їхньої популярності припав на президентські роки Порошенка. «Квартал» своїм проектом «Ліга сміху» повністю замінив московський «КВН». А створивши свій так званий шедевр – серіал «Слуга народу», «Квартал» довів мою думку, що клоуни в Україні формують громадську думку електорату. Результати президентських і парламентських виборів 2019 року, як кажуть «на лице». Електорат повірив, що той актор, який в серіалі зіграв звичайного вчителя історії, та який в одну мить став президентом, як і він наведе порядок в країні, виведе її із затяжної економічної кризи, поверне заробітчан додому, подолає корупцію і звісно настане мир. І імя того актора, який зіграв серіального президента Василя Голобородька є Володимир Зеленський. Так і сталося, що Зеленський будучи серіальним президентом став реальним.

Цей серіал став так званим «Еверестом» творчої діяльності «95 кварталу». Вище нього уже кварталівці не піднімуться. Серіал «Слуга народу» показували в деяких країнах Європейського Союзу. Це був перший випадок, коли вітчизняний формат серіалу, придуманий і реалізований в Україні, пішов на експорт в США. «Студія Квартал-95» продала права на показ серіалу «Слуга народу» американській платформі «Netflix». Тому це була остання вершина і шедевр «95 кварталу». Далі лише падіння, яке уже настало. Після початку президентства Зеленського і перемоги його партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, настало розчарування. Він не виправдав сподівань народу, і він не став кращим за тих, кого висміював сам раніше. Фраза «95 квартал уже не той», дедалі ставала буденністю, і не дарма, бо кварталівці уже не висміювали свого друга (Зеленського), його партію («Слуга народу»), і його уряд. Шоу «95 квартал» почав ставати все аполітичнішим. І тому воно стало нецікаве багатьом. Друга причина, це сама президентська діяльність Зеленського, багато хто в ньому розчарувався, і зазвичай лише ті, хто за нього голосував. Я писав це ще перед президентськими виборами 2019 року, і пишу це нині, що Зеленський – це проект Порошенка і Коломойського. Зеленський продовжує політику Порошенка. Та й сам Порошенко, після першого туру, коли він та Зеленський вийшли у другий тур, казав, що плани Кремля не збулися. Бо ніхто з представників проросійської опозиції в другий тур не вийшов. Саме цього найбільше боялися Коломойський і Порошенко. Якби «95 квартал» розіграв із Зеленським спектакль, що вони його публічно засудили за відхід у політику, і жорстоко висміювали за його проколи, він («Квартал») був би нині популярним і не втрачав би свої позиції. Новим лідером став би Євген Кошовий або Валерій Жидков, або Олександр Пікалов. Але вони сказали, що він їхній друг, і підтримали його як президента, чим підписали «смертний вирок» для своєї гумористичної карєри. Тепер на них люди дивляться по-іншому. На фоні цього на гумористичний олімп України вийшов «Дизель». Раніше і тепер, «Дизель» заявляв і заявляє, що вони аполітичне шоу. Але з відходом Зеленського у політику, вони стали політичним шоу. Більшість їхніх номерів на сцені стали політичними. Вони відкрито висміюють реформи нової влади чим завойовують все більшу популярність серед українців. Але «Дизель» має прямий звязок з головним українофобом – Віктором Медведчуком.

Та й взагалі всі гумористичні студії в Україні завжди мали зв’язок із політиками. Слід згадати те, що «Квартал» з 2005 по 2012 рік виступав на каналі «Інтер», який був проросійським, як і його власники. З 2012 і донині їхню продукцію показують на телеканалі «1+1», який належить українському єврею Ігорю Коломойському, який належить до Дніпропетровського клану. А «Дизель Шоу» показують на каналі «ICTV», яке належить також українському єврею Віктору Пінчуку, який має певну проросійську позицію, тому на його телеканалах, крім вище згаданого, як «СТБ» і «Новий канал» виступали відверті українофоби як Андрій Молочний, Антон Лірник, Оксана Марченко та інші. Транслювалися російські серіали і програми. Взагалі українофобство було притаманне для всіх «українських» гумористів. Потрібно почати з того, що практично всі, крім «Варяти-шоу» були російськомовними. Практично у всіх, україномовні подавалися як «селюки». «Квартал» і «Дизель» дуже люблять подавати україномовних западенців (осіб із Західної України), як «побожних телепнів» із сільської місцевості. Особливо це любив «Квартал» до 2014 року. Навіть лідер варят – Сергій Притула, знімав колись популярне шоу «Файна Юкрайна» (2008-2010), де були елементи українофобства. Але знімав він це з відвертим українофобом Андрієм Молочним. А в особистому житті, другою дружиною Притули стала дівчина із Донецька, яка має зв’язки із проросійськими олігархами екс-регіоналами. Здавалося, людина публічно стала волонтером (Притула), допомагає матеріально і фінансово українським воїнам на Донбасі, забезпечує військові потреби бійців, але все одно знайшлося місце українофобству у кар’єрі цієї людини. Але це все відбувалося на каналі «українського» єврея українофоба Віктора Пінчука. Саме так клоуни з часів Ющенка і Януковича, як «Квартал», своїми жартами впливали на свідомість людей. Але вони висміювали та піддавали сумніву ті речі, про які їм зазначали власники каналів на яких вони виступали. Таким чином формуючи громадську думку електорату про політичну ситуацію в країні і про певних політиків. Яскравим підтвердженням цього є творчість «95 кварталу», яка по суті вплинула на народ, щодо обрання гумориста-клоуна Зеленського президентом України.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.