Блоги → Перегляд
Мітки Діалоги

УЧИТЕЛЬ І УЧЕНЬ. ДІАЛОГИ. КНИГА ІІ

Субота, 11:35, 04.12.21

Рейтинг
6 0
Переглядів
388

0
0

ДІАЛОГИ

316

УЧЕНЬ. І що з цього випливає?

УЧИТЕЛЬ. Випливає те, що на Землі, в кінцевому підсумку, становище, в котрому все або дуже добре, або дуже погано, - неможливе.

     Як правило, «переконливим» доказом проти цього положення, висувається гіпотеза, що з просуванням еволюції зло поступово зменшується, і що існують підстави припускати, що при подальшому його зменшенні, через якийсь період настане час, коли все зло буде викорчуване і залишиться лише добро. Це був би досить хороший аргумент, коли б Всевишньому було угодно, щоб він був дійсно правильним. Але в цьому аргументі існує хибне посилання, завдяки якому вважається за доведене, що загальна сума добра і зла – величина постійна, і якщо одне збільшується, то інше, відповідно, зменшується. Та чи вірно це? Світова історія скоріше показує, що кількість зла зростає пропорційно зі збільшенням добра.

     Візьмемо, наприклад, первісну людину-дикуна, яка живе в лісі. Її відчуття насолоди дуже слабке, водночас слабким є поняття про нещастя. Якщо вона не здобула достатньої кількості їжі, вона нещасна; але дайте їй вволю наїдатися та спарюватися, і вона буде повністю щасливою. Її щастя, як і страждання, залежать виключно від почуттів. Тепер подивимося на людину, знання якої розширилися. Її щастя чи нещастя зростає в міру того, як розвивається її розум. Первісне чуттєве задоволення тепер розвинулося в задоволення розумове; вона відчуває величезну насолоду від читання релігійних, художніх чи наукових книг, або, присвятивши своє життя науковій діяльності, знаходить у цьому надзвичайне задоволення. Водночас її витончені нерви стають все чуйнішими до страждань, яких, будучи дикуном, нова ніколи не знала. Розлука з коханою людиною або відсутність кохання з її сторони, безкінечні домашні сварки та безліч інших речей посилюють її нещастя, котрі постійно тиснуть на людину з такою силою, про яку дикун і не здогадувався.

     А ось ще один приклад. В Тибеті не існує шлюбу, тому там відсутні ревнощі. Тоді як з власного досвіду ми знаємо, що суспільство, в якому існує шлюб, значно вище за те, в якому його не існує. Тибетці не знають, що таке цнотливість, щастя, яке дає шлюб з чистою і добропорядною дружиною або з моральним і добропорядним чоловіком; вони не можуть цього відчути. Водночас вони не відчувають і того надмірного болю та пекучого страждання, які відчувають чоловік чи дружина в разі невірності другої половини. Тому вищий рівень потреб, який забезпечує розвинена цивілізація, з одного боку – збільшує щастя, а з іншого – додає горя і страждань.

317

УЧЕНЬ. Невже і в найбагатшій країні світу – Америці, люди також страждають?

УЧИТЕЛЬ. Якщо порівняти суспільний розвиток Сполучених Штатів і України, то людина в Америці страждає в десятки, а то й сотні разів більше, ніж у нас. Проаналізуй, Зореславе, статистику і побачиш, як багато там божевільних, яких нечуваних масштабів набула організована злочинність, яка незліченна кількість бездомних та одиноких людей у порівнянні з іншими народами. Кількість грошей, котрі витрачає там людина упродовж року, для українця склало б багатство на все життя. При цьому релігійний припис «задовольнятися малим» в американському суспільстві не працює, тому що умови життя, які оточують людину, такі, що коли вона не має необхідної суми грошей, то буде розчавлена бездушною соціальною машиною.

     Дійсно, суспільний розвиток в Америці постійно рухається вперед, не зупиняючись ні на мить. Але йому байдуже до сліз вдів, калік та сиріт. І таке становище тут скрізь. Та, не зважаючи на це, в американців надзвичайно розвинене почуття насолоджуватися, бо їхнє суспільство набагато привабливіше, ніж в інших країнах; у них існує безліч способів насолоджуватися. Але ті народи, у яких їх менше, значно менше відчувають і страждань. Чим розвиненіший мозок, тим більше запитів виникає в ньому і тим більше різноманітних насолод породжує він, а це, в свою чергу, як не парадоксально, призводить до різноманітних психічних розладів, до жахливих контрастів між багатством і бідністю, тому що одне являється тінню іншого.   

318

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, іноді здається, що зло у світі зростає швидше, ніж добро.

УЧИТЕЛЬ. Згоден з тим, що іноді здається начебто добро зростає в арифметичній прогресії, а зло – в геометричній. Та це лише ілюзія (майя). І це означає, що не праві ні оптимісти, ні песимісти.

     Священні Писання не говорять, що цей світ поганий, тому що це було б брехнею. Але сказати, що світ сповнений щастям та блаженством також буде неправдою. Таке твердження було б обманом як себе, так і інших. Великою помилкою дорослих є те, коли вони навчають дітей, що все у світі добре, що він сповнений молоком і медом. І не меншою була б помилка, коли б вони навчали їх, що все у світі погано. В усьому має бути «золота середина». Ця подвійність, ця гра чорного і білого, добра і зла – називається матеріальною ілюзією. Писання говорять: «Не думайте, що добро і зло окремі речі або, що це дві різні абстрактні сутності; насправді, вони одне і теж. Вони лише проявляються в різних ступенях і під різними видами та справляють на один і той же розум різні враження, в залежності від часу та обставин».

319

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, хто краще пояснює світ: оптимісти чи песимісти?

УЧИТЕЛЬ. Ні оптимісти, ні песимісти не пояснюють світ і не дають про нього правильного уявлення. Одні факти приводять нас до одного, інші – до іншого.

320

УЧЕНЬ. Тоді на кому лежить відповідальність за те, що твориться у світі?

УЧИТЕЛЬ. Священні Писання покладають відповідальність на кожного з нас самих. Існуючий світ, допоки він існуватиме на даному відрізку людської еволюції, завжди буде представляти собою співвідношення добра і зла. Де існує добро, за ним, позаду, крокує зло; і де існує зло, за ним, позаду, крокує добро. Писання бачать єдність обох. «Якщо хочеш відмовитися від зла, - говориться в них, - то відмовся також і від добра». Що ж тоді залишиться? Добро і зло, стверджується в Писаннях, не все, що ми маємо. За обома стоїть щось, тобто ми самі, наше істинне «Я» або душа, яка вища від будь-якого зла і будь-якого добра. Наша душа – це і є те, що проявляє себе у світі, як добро і зло. Тому, лише пізнавши власну душу або пробудившись, як кажуть буддисти, ми зможемо розумно управляти такими поняттями як добро і зло та керувати ними за власною волею; лише тоді ми будемо здатні загнуздати зло і провадити в житті лише одне добро.

     На нинішньому етапі еволюційного розвитку жодні заходи не вилікують існуючий світ від зла, бо воно глибоко укорінилося в душах самих людей. Саме тому у Священних Писаннях говориться про нинішню цивілізацію, як про бездушну, егоїстичну, котра намагається через зло прийти до добра, тим самим сіючи навколо все більше і більше зла. Люди повинні навчитися, як піднятися над злом, а для цього існує лише один шлях – духовне просвітлення.  

 

ЗВЕРНЕННЯ

     Посилаю своє звернення до заможних і незаможних: до політиків і промисловців, державних службовців і депутатів, банкірів і підприємців, інженерів і юристів, лікарів і вчителів, військовослужбовців і правоохоронців, ремісників і селян – усіх благодійників, котрі забажають посприяти виданню наступних богоугодних книг: «Людина і Всесвіт», «Дорога до пекла і раю», «Учитель і учень. Діалоги», спрямованих на духовне просвітлення громадян та навернення до доброчинного, гармонійного і щасливого життя.

     Всевишній Господь віддячить кожному, хто щиро відгукнеться на цей заклик і не залишиться байдужим, бо він стане покликаним, а ім`я його буде навіки вписане до Вселенської Книги Пам`яті.

     Своє благодіяння ви можете перерахувати через будь-який термінал на картковий рахунок ПраватБанку № 5457 0822 2653 6055, довірена особа Куденко Олег Олександрович. Призначення платежу: поповнення картки за номером рахунку.

     Дії з терміналом Приват Банку:

     1. Натисніть Поповнити картку: введіть власний номер телефону і коли на ньому висвітлиться контрольний номер Приват Банку, введіть останні три цифри у вказані клітини на терміналі.

     2. Далі натисніть Поповнити картку за номером і введіть номер зазначеної вище картки - 5457 0822 2653 6055.

     3. Після цього введіть суму поповнення: 10, 20, 30, 50, 100, 200, 500 або 1000 грн. і т.д.

     4. Внесіть кошти в купюроприймач.

     5. Отримайте квитанцію.

Перерахувати кошти також можна через Приват 24 з комп’ютера чи мобільного телефону.

«Да не оскудіє рука дающого!» І да благословить вас Всевишній Господь! 

     Олег Духовний

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі