Блоги → Перегляд

Повернення Героя. Перепоховання в Україні стрільця УНСО, який загинув під Сухумі.

Неділя, 01:34, 15.08.21

Рейтинг
19 0
Переглядів
1133

0
0

povernennya-geroya_08_14_2021_10_11_pm_92.jpg

На початку вересня 2019 р. представники Червоного Хреста України і Грузії прийшли в офіс Правого Сектору у Львові і повідомили, що знайшли в Сухумі поховання Ткачука Леоніда Ігоровича, бійця добровольчого корпусу УНСО «Арго», полеглого в липні 1993 р. в бою з московськими військами біля с. Шрома в Абхазії (Грузія). Для 19-річного стрільця це була вже третя війна. Перша ‒ у Придністров'ї, друга - у Нагірному Карабасі за незалежність і територіальну цілісність Азербайджану. Заступник командира Добровольчого Українського Корпусу "Правий Сектор" Тарас Бобанич запросив батька полеглого бійця і представники Червоного Хреста відібрали у нього матеріал ДНК для ідентифікації. Після цього в офісі УНСО у Львові був створений оргкомітет для перезахоронення полеглого героя, до якого увійшли Тарас Бобанич, Петро Байса, Дмитро та Володимир Ферцовичі, Коте Аланія та Юрко Антоняк. Очікування результатів експертизи затягнулося на тривалий час, але 19 липня 2021 р. усе ж надійшло підтвердження і повідомлення, що останки Леоніда Ткачука перевезли в м. Тбілісі. Туди за дорученням оргкомітету вилетів Коте Аланія, який у співпраці з грузинською стороною організував перевезення. Сьогодні, 14 серпня, після 28 років перебування у Грузинській землі, останки стрільця Цвяха - Леоніда Ткачука повернулися на Батьківщину до Києва. Завтра о 9-00 представники УНСО і Правого Сектора зустрінуть катафалк у м. Броди і урочисто проведуть його до Львова.
Чин перепоховання Леоніда Ткачука відбудеться 22 серпня на полі почесних поховань 76 Личаківського цвинтаря у Львові.

https://dailylviv.com/news/polityka/u-lvovi-perepokhovayut-ukrayintsya-yakyi-zahynuv-u-rosiisko-hruzynskii-viini-93282

 

Коментарі

Вічна Слава Героєві! Смерть ворогам!
Roland Mikiani
Герою Слава!
Він загинув в селі Шрома, з Північного боку, на 4 день після взяття тієї частини села об'єднаними силами УНСО та грузинських підрозділів, в якому приймав участь також я. У Цвяха як раз в ті дні був День народження, комбат грузинського батальну подарував йому гвинтівку, і за пару днів до початку штурму наших позиції, коли було відносно спокійно, ми з ним трошки попрацювали з того карабіну, я наводив біноклем, а він стріляв, в оновному на передньому краї противника були русскіє казакі з Кубані, от їх ми трошки зменшили в кількості. Коли почався масований штурм нашої позиції, нас дуже забомбили артою і градами, довелося з боєм почати відступ, я викликав нашу арту, яка почала бити практично на наші передні окопи, вже захоплені ворогом. Ми відходимо з активним боєм, ворог наступає, Цвях отримав кілька поранень і закріпився в одному з будинків чи біля нього, прикрив відхід інших. Це було десь в метрах 50-70 від мого розташування, ліворуч від мене нижче вулиці. Я вів вогонь з калаша і рацією давав координати нашим артилеристам, також чув його черги по ворогу, десь біля нього впало кілька здається мін. Я відійшов ще на метрів 70, коректуючи арту, інші побігли витягувати Цвяха. Ми виносили його і Діброва всю ніч, вранці вийшли на гору (вона нависає на селом Шрома з Півночі, саме з неї ми спустились за 4 дні до того і штурмом взяли ту частину села) і на ЗІЛ-131 під прикриттям пари БМП відійшли до наших сил. Є відео з поховання Цвяхя, в санаторії знято.
Честь полеглим Героям, смерть москалям!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі