Блоги → Перегляд

Картини українських художників, які відомі в усьому світі

Середа, 11:18, 17.03.21

Рейтинг
11 0
Переглядів
1837

0
0

Так склалося, що творчість українських художників більш відома в Європі і Америці, а в рідній країні їх роботи знають лише поціновувачі живопису. Але своїх героїв, якщо не знати в обличчя, то хоча б знати їх найвідоміші роботи, якими захоплюються у всьому світі просто необхідно.

Представлені роботи продаються за десятки, а то і сотні тисяч доларів на аукціонах Christie’s, Sotheby’s і Phillips.

5901052_original.jpg
5899093_original.jpg
Дев'ятий вал, Іван Айвазовський © commons.wikimedia.org

"Дев'ятий Вал", Іван Айвазовський

Відомий мариніст, Ованес Айвазян (Іван Айвазовський) народився на Кримі в бідній вірменській сім'ї. Художник написав близько 6000 робіт на морську тематику. Найвідомішою його роботою є картина "Дев'ятий вал", на якій зображено море після дуже сильного нічного шторму і люди, які зазнали аварії. Промені сонця висвітлюють величезні хвилі. Найбільша з них — дев'ятий вал — готова обрушитися на людей, які намагаються врятуватися на уламках щогли.

5899422_original.jpg
Запорожці пишуть листа турецькому султану, Ілля Рєпін © wikimedia.org

"Запорожці пишуть листа турецькому султану", Ілля Рєпін

Ілля Рєпін народився в Чугуєві на Харківщині. Під час створення картини про запорожців, художник знаходився в "творчому запої". За спогадами його рідних, коли він писав цю роботу, вся сім'я жила тільки козаками, навіть діти знали всіх героїв оповідань про козаків.

5899739_original.jpg
Єва, Іван Марчук © pinterest.ru

"Єва", Іван Марчук

Сучасний український художник, визнаний геній. Британці навіть включили Марчука в список "100 геніїв сучасності" в 2007 році, в якому він, до речі, єдиний українець. Марчук ввів в образотворче мистецтво новий метод, який пізніше охрестили пльонтанізм.

5899919_original.jpg
Звір гуляє, Марія Приймаченко © amazingukraine.pro

"Звір гуляє", Марія Примаченко

Марія Примаченко представниця так званого "наївного мистецтва", її "звіряча серія" — це унікальне явище в світовому мистецтві, а фантастичні звірі — твір її геніальної уяви. "Звір гуляє" — це фантастична колористична картина із зображенням казкового охристого лева на яскравому жовтому тлі. Звіра прикрашають квіти, а біля його ніг цвіте самотня квітка конюшини.

5900072_original.jpg
Чорний квадрат, Казимір Малевич © wikipedia.org

"Чорний квадрат", Казимир Малевич

Казимир Малевич був яскравим представником авангарду, він розробив власний напрямок живопису — супрематизм, в основу якого поклав безпредметність, геометричні форми і колір. Незважаючи на різноманіття його робіт, найвідомішою картиною став "Чорний квадрат". Важливу роль в культовості "Чорного квадрата" зіграла його перша експозиція, на якій автор повісив картину в кутку кімнати, де зазвичай висіла ікона.

5900505_original.jpg
Квіти над тином, Катерина Білокур © wikipedia.org

"Квіти за тином", Катерина Білокур

Українська художниця Катерина Білокур народилася на Полтавщині. Вона пробувала свої сили в "наївному мистецтві", поки не знайшла власну манеру живопису. Найбільше вона любила живі квіти. Наслідування її техніці часто використовують для об'ємних фотошпалер і текстильного малюнка. Її роботи поміщали на поштові марки і за марку з "Квітами за тином" колекціонери віддавали цілий статок.

5900578_original.jpg
Да здравствует жизнь, Євгенія Гапчинська © instagram.com/e.gapchinska/

"Да здравствует жизнь!", Євгенія Гапчинська

Українська художниця Євгенія Гапчинська починала як ілюстратор дитячих книг, проте з часом вона стала визнаним майстром. Її роботи впізнавані, в них стільки оптимізму і дитячої наївності! Вони як би нагадують, що десь в глибині душі все люди залишаються дітьми. Найвідоміші її роботи "Арбузик", "Ти і я", "Закохана ботанічка" і "Да здравствует жизнь!"

tochka.net

5901088_original.jpg
«Катерина», Тарас Шевченко

«Катерина», Тарас Шевченко

«Талановита людина – талановита в усьому» – так абсолютно справедливо можна сказати про найзнаменитішого в усьому світі українця. Поет і письменник – він був також прекрасним живописцем і картина «Катерина» тому підтвердження. Робота ілюструє одну зі сцен однойменної поеми, в повній мірі передаючи почуття і переживання Шевченка.

5901452_original.jpg
«Кінь. Вечір», Анатолій Криволап

«Кінь. Вечір», Анатолій Криволап

Найвідоміший і найдорожчий український художник сучасності, чия робота в 2013 році пішла з молотка торгів Phillips за рекордні для українського живопису $ 186,200. На сьогодні Криволап продовжує утримувати статус «найдорожчого» сучасного художника України.

5901618_original.jpg
«Прощавай, Караваджо», Олександр Ройтбурд

«Прощавай, Караваджо», Олександр Ройтбурд

Один із засновників українського постмодернізму прославляв нашу країну своїми талановитими роботами на художніх виставках по всьому світу, його роботи займають почесне місце в Музеї сучасного мистецтва (Нью-Йорк). «Goodbye Caravaggio» в 2009 році була продана за $ 97,179.

5902011_original.jpg
«Оно», Ілля Чичкан

«Оно», Ілля Чичкан

Його епатажні інсталяції та проекти принесли йому славу у всьому світі, найбільш популярні і впізнавані його роботи пов’язані з поданням відомих персон в образі мавп. Картина «Оно» принесла йому не тільки популярність, але і не малий прибуток – в 2008 році вона була продана за $ 70,000.

5902178_original.jpg
«Підглядання Фрейда», Олег Шупляк

«Підглядання Фрейда», Олег Шупляк

Майстер “картин з подвійним змістом” не перестає дивувати своїми художніми головоломками і оптичними ілюзіями. Роботи автора були представлені на багатьох виставках сучасного живопису в Європі і Америці. І скажемо чесно, нам було важко виділити одну картину – вони просто зачаровують!

5902571_original.jpg
«Робота №5», Олександр Животков

«Робота №5», Олександр Животков

Автор продовжує жити і працювати в Києві, а його картини більше 20 років беруть участь в експозиціях в Польщі, Московії, Франції, Німеччини, Фінляндії та інших містах Європи, представлені в колекціях музеїв України і в Kunsthistorisches Museum (Відень). Його незвичайні роботи лаконічно підписані, але яскраво розкривають талант майстра. «Робота №5», мабуть, найвідоміша картина, але ми радимо переглянути й інші, не менш глибокі роботи художника.

5902633_original.jpg
«Expiration», Віктор Сидоренко

«Expiration», Віктор Сидоренко

Топ-лот Sotheby’s Contemporary East в 2014 став найдорожчою української картиною на торгах і пішов з молотка за $ 31 400. Ви точно не зможете відірватися – картина ніби «затягує».

5902903_original.jpg
«Розмальовка», Олег Тістол

«Розмальовка», Олег Тістол

Сучасний український художник – ключова фігура «Української нової хвилі», він привернув увагу світової громадськості своїм проектом «Українські гроші». «Розмальовка» пішла з молотка аукціону Phillips за 53,9 тисячі доларів. Тонкий поціновувач сучасного мистецтва побажав залишитися невідомим.

art-holst.com.ua

5903125_original.jpg
"Демон сидячий", Михайло Врубель

"Демон сидячий", Михайло Врубель

Михайло Врубель — український та московітський художник-символіст дансько-польського походження. Визначний майстер акварельного і олійного малярства. Робив ілюстрації до книжок, монументальні роботи, портрети, захоплювався сценографією. У кожній з галузей мистецтва залишив шедеври.
Жив у Харкові (1860—1865, 1883—1889, тут навчився читати), Одесі (з 1869 року, закінчив Рішельєвську гімназію, одночасно відвідуючи малювальну школу "Товариства витончених мистецтв"). Чимала частина життя і творчості М. Врубеля пов'язана з Києвом. 1880- 1884 навчався в Києвській Академії мистецтв, створив фрески Кирилівської церкви, працює над ескізами для розпису Володимирського собору. В Одесі Врубель почав працювати над Демоном.

Коментарі

mart mart 22:16
0
деякі картини...просто нема що сказати
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі