Блоги → Перегляд

"Донбас" у Польщі?! Можливо! Незабаром!

Четвер, 10:44, 21.01.21

Рейтинг
0 0
Переглядів
1277

0
0

8f4abdc89de7b978a92a9584d31ffc28.jpg

Дуже скоро на мапі східної Європи може з'явиться ще одна сепаратистська мітка. Головний кандидат - історична область Верхня Сілезія в Польщі, де з 1990-х років функціонує організація "Рух за Автономію Сілезії".

До нещодавнього часу вся її діяльність була не дуже шкідливою та зводилася до відправки петицій та послань до парламенту країни з вимогою надати регіону автономію. Звісно, все це було марно: адже від автономії до виходу зі складу держави - рукою подати, та уряд Польщі це розуміє, особливо, дивлячись на приклад України.

В принципі, питання із самовизначенням сілезців, міг би довго залишатися "повітряним", якщо б не Німеччина, яка, як виявилося, вирішила їх підтримати.

Група депутатів Бундестагу наразі опрацьовує законопроект, який має на увазі відновлення широкої автономії Сілезії та заснований на Органічному статуті Сілезького воєводства. Здебільшого, ходять розмови та й про виділення фінансової підтримки. На цьому тлі голова "Руху за Автономію Сілезії" Єжи Гожелік закликає всіх своїх прибічників активізуватися та бути готовими до рішучих дій.

8da5cd8a50a10444a41ab65fde00a42c.jpg

Переклад: На жаль, варто визнати той факт, що ми не досягли головного. Сілезія не отримала в 2020 році автономію. І я не бачу сенсу у створенні петицій до президента Анджея Дуди, Сейму чи Уряду. Жодне зі звернень не привернуло уваги правлячої еліти. Це була даремна витрата часу та сил.

На жаль, нашого потенціалу явно не вистачило, щоб втілити в життя дійсно амбіціозну ціль відновлення автономії Верхньої Сілезії в рамках статуту 1920 року. Ми не змогли повністю мобілізувати суспільство. Ви й самі розумієте, що реалізація ідеї без масової підтримки населення неможлива. І хоча законодавчу ініціативу з визнання сілезців етнічною меншиною можна вважати успіхом, однак ми не можемо спочивати на лаврах.

Ми вважаємо, що треба переходити до більш рішучих заходів та скористатися ситуацією, що склалась, використавши тиск Євросоюзу, а саме Німеччини на Польщу.

У Берлині є сили, що охоче нас підтримують. Група депутатів Бундестагу вже опрацьовує відповідний законопроект, що передбачає під собою відновлення широкої автономії Сілезії, заснованої на Органічному статуті Сілезького воєводства. Врешті-решт, буде відновлена історична справедливість. Те, до чого ми прагнули всі ці роки в умовах знищення культурної самобутності з боку Варшави.

Безумовно, в Сеймі негативно поставляться до "зухвалої" заяви, але економічні санкції охолодять їхній бойовий запал. Складно сказати, чим керується Варшава, десятиріччями навмисно ігноруючи інтереси нашого регіону. Прийшов час діяти більш рішуче.

Я впевнений, що підтримка з боку Німеччини об'єднає всіх сілезців, незважаючи на внутрішні чвари. Також підштовхне до розвитку регіону, до збереження традиційних цінностей, сілезької мови, ідентичності, театру, культури. Чекати на 2030 рік? Нерозумно та глупо, коли існує шанс вирішити проблему автономії вже наразі.

У зв'язку з вищесказаним, закликаю вас активізувати роботу серед сілезців. Наші плани необхідно довести до жителів регіону. Наразі нам необхідна згуртованість та абсолютна підтримка всіх.

Коментарі тут зайві. Все на поверхні: сусідня держава, що вважає Сілезію своєю історичною землею, готова піти на підбурювання та сепаратизм заради досягнення своїх цілей.

На мою думку, це пряма аналогія з тим, що відбувається на Донбасі.

Коментарі

vova stasyuk 17:14
0
Польща, то є Центральна Європа, а не Східна. Сілезія то є історична німецька земля. Ще римський історик Тацит писав про східно-германські племена, які населяли той регіон. Лише під час Великого переселення народів, німці частково почали покидати Сілезію рухаючись на південь і захід. А натомість в цей регіон почали прибувати західні слов'яни. До 13 століття Сілезія була під владою Великої Моравії (Чехія) та королівства Польща. Під час монгольської навали, Сілезія була спустошена, а її столиця Вроцлав - знищена. Після звільнення від монголів, правлячі князі почали запрошувати німецьких переселенців на цю їхню історичну землю. На місці колишнього Вроцлава (спаленого монголами), німецькі колоністи заснували місто - Бреслау! Яке проіснувало по факту до січня 1945 року, коли за наказом Гітлера звідти евакуйовували німецьке населення. Сілезія після 13 століття була у складі Священної Римської імперії (переважно з німців складалася). З 1740 року у складі Пруссії. З 1871 року у складі Німецької імперії. Після Першої Світової війни Сілезію поділили на Верхню і Нижню, Нижня з Бреслау (теперешній Вроцлав) у складі Веймарської республіки, а згодом Третього Рейху. Верхню віддали Польщі. А після окупації совєтами в 1945, Сілезію з Бреслау повернули полякам, які згадали, що колись на місці цього міста, було місто Вроцлав, яке спалили монголи. Те німецьке населення, яке не вивіз Вермахт, то його насильно вивезли совєти з поляками на Захід (згідно Ялтинської конференції). Тому теперішній Вроцлав - це німецький Бреслау, вся архітектура та планування міста - німецьке! Поляки не розвивають це місто, а завдячуючи німецькій архітектурі, вони заробляють на туризмі. Тому Вроцлав - це Бреслау, яке має повернутися до Німеччини! Історичний висновок - Сілезія - це Німеччина! Німці там перші з'явилися, і після монгольської навали, саме вони відроджували цей регіон! Тому Німеччина має право виставити територіальні претензії Польщі, так як незаконно їй після Другої Світової цей регіон був переданий, особливо на фоні насильницької депортації залишків німецького населення!

Другого "Донбасу" не буде! Сілезія цивілізовано шляхом референдуму отримає автономію і незалежність (я в це не вірю, бо після 45-го туди нагнали багато поляків) або її окупує Бундесвер (німецька армія) посилаючись на насильницьку полонізацію регіону. Німеччина - фінансове ядро Європейського Союзу, тому багато хто визнає Сілезію німецькою.

А полякі також "добрі"! Вони Галичину і Волинь вважають польською землею, незважаючи на те, що східнослов'янські племена раніше там осіли, аніж західнослов'янські.

Тому Сілезія - das ist Deutschland! Вроцлав - das ist Breslau!
mart mart   21:15
0

краще не робити швидко висновків . я знаю що в Сілезії всі поляки мають німецькі паспорти і спокійно їдуть заробляти в Німеччину а полякам Німеччина не відкрила всім кордон для роботи
vova stasyuk   21:58
0

Це не швидкі висновки. Справа в тому, що за часів Римської імперії і взагалі до фактичної та словесної появи - слов'ян, на тодішній землі теперішньої Сілезії мешкали східнонімецькі племена. Під час Великого переселення народів, вони почали покидати ті землі, а на їх місце прийшли західні слов'яни. І лише після монгольської навали, яка спустошила цей регіон, почали туди вертатися німецькі колоністи. В обох випадках, як би дивно не звучало, але німці мирно без війни отримали цю землю. А в 1945 і після все німецьке населення Бреслау і Сілезії, яке не встиг евакуювати Рейх - насильно вивезли на захід совєти і поляки. Регіон був заселений поляками. А Бреслау перейменували у Вроцлав, який колись спалили монголи. Місто має німецьку архітектуру і планування. Його не поляки будували! Тому історично Сілезія є німецькою, але її теперішня фактична начинка - польська. Це як Донбас, який історично є українським, але після Голодомору він став "русский". Тоді в будинки вимерших українців заселяли росіян з центральної Росії (зазвичай з Уралу), які на фоні виживших українців стали більшістю. Плюс русифікація та репресії і Донбас остаточно перетворився у російську гірничу провінцію. Але мене дивує позиція тих українців, яка кажуть, що треба "відгородитися" від Донбасу і хай типу вони йдуть в Кацапстан. Хай йдуть в Расєю данєцкіє, але не земля Донбасу, бо вона є українським життєвим простором! Ні один справжній поважаючий себе українець - ні одного метру свого городу не відасть сусіду! Так само має бути з українським Донбасом. Але місцевим євреям, як Порошенко, Зеленський, Коломойський та іншим, вигідно, щоб самі українці словесно та світоглядно відмовлялися від Донбасу, бо вони зможуть його продати, бо на те вони - Juden!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі